YAĞLIBOYA PORTRELER ve HEDİYE

Yağlıboya portreler , resim sanatının tabiri caiz ise bir ressamın yeteneğinin zirve noktasıdır diyebiliriz. Genel hatları ile resim sanatı içerisinde farklı bir yeri olan yağlıboya çalışmaların diğer çizim tekniklerine göre zorluk derecesi biliniyor. Fakat, konu yağlıboya portreler olduğunda ise zorluk derecesi kat be kat artıyor. Bunun sebebi, her ne kadar teknik anlamda yine üst düzey bilgi ve beceri istese de, karakalem ve pastel portre çalışmalarında renklerin uygulanması, tonlama ve ışık metodlarının uygulanmasının yağlıboya portre çizimi tekniklerine göre daha kolay olmasıdır.

Yağlıboya Portreler Nasıl Yapılır ?

Yağlıboya portreler , örneğin bir yağlıboya manzara resmine göre daha zor ve farklı tekniklerin kullanıldığı bir metod oluyor. Bunun sebebi, bir manzara resminde resmin anahatlarını yine yağlıboya ile ortaya çıkarabilmenizdir. Ayrıca manzara resmi çiziminde renkleri ve ışığı uygulamak, yağlıboya portreler çizimine nazaran daha kolaydır. Öncelikle, portre çizimi yapabilmek için insan anatomisi hakkında kabaca dahi olsa bilgi sahibi olmak gerekir. Portre çizim tekniklerinde bunu uygulamayı bilmek gerekiyor. Başlangıç aşamasında tuval üzerine yapmak istediğiniz yağlıboya portreler çiziminin eskizini, portrenin anahatlarını karakalem yöntemi ile uygulamak önemlidir, Portrenin genel hatlarını da karakalem metodu ile yapmış olduğunuz eskiz üzerine uygulayarak çıkarma aşamasına geçmelisiniz. Son aşama olan detaylar, renkler, tonlamalar ve ışığın uygulanması ise yağlıboya portre yapımı noktasında bilgi ve becerinizi ortaya koyan aşama oluyor. Zira, yağlıboya portre renkleri karakalem ya da pastel portrelerdekinden farklı olarak renk karışımları ile ortaya çıkıyor.

Bu hususta en önemli renk ten rengidir. Portresini yaptığınız kişi beyaz tenli de olsa, esmer de olsa aynı özeni ister. Ten rengini uygularken beyaz ten için biraz mavi renk kullanmak veya daha fazla beyaz renk kullanarak ten rengini açmak doğru bir yöntem değildir. Açık ten rengi için tabi ki beyaz renk kullanılır. Fakat bu noktada ışığı da doğru detaylandırmak için mevcut karışıma beyaz eklemek yerine, yeni bir karışım hazırlamak daha doğrudur. Yağlıboya portreler üzerinde istenen etkiyi yaratmak için renklerin kullanımı en önemli husustur.

Yağlıboya Portre Hediye Etmek Sevidiğiniz, değer verdiğiniz kişilere sevginizi kalıcı bir şekilde göstermenin yolu ve bu hediyenin uzun yıllar, belki de ömür boyu hatırlanmasının en doğru yöntemlerinden biri de yağlıboya portre hediye etmek oluyor. Yaratıcısının elinde özenle hayat bulmuş bir yağlıboya portreler sevginizin en etkili kanıtı olarak, sevdiklerinizin evinin duvarlarında yer alabiliyor. Yağlıboya portre fiyatları , yapılan portrenin içeriğine ve ebatlarına göre değişmekle birlikte, bu konuda detaylı bilgi almak ve yağlıboya portre sipariş vermek sizin için artık çok kolay. www.portrekarakalem.net web sitemizdeki iletişim sekmesi içeriğinde bulunan telefon ve adres bilgileri ile bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

bir yorum bırakın

Gizlilik Tercihleri
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
× Whatsapp Sipariş