PORTRELER ANILARINIZI CANLI TUTAR

portre ve hatıralar

İnsanoğlu, hayatının her döneminde geçmişten farklı şeyleri hatırlamak ister. Özellikle kendi yuvasını kurup da baba ocağından ayrılan yetişkin bir erkek veya kadın, gençlik yıllarından anların, anıların, kişilerin zaman zaman zihninde taze kalmasını ister. Hele ki yaş kemale ermiş ve zaman içinde kayıplar da söz konusu olmuşsa, onlara dair eşyaları, onların suretlerini gözünün önünde dursun ister. Acı – tatlı hatıralar, bize biz olmayı, yaşamı anlatan yegane olgudur. Bu yüzdendir ki, her ne kadar ara ara fotoğraf albümlerini bazen hüzün, bazen de keyifle karıştırırken aklımızdan bizim için değerli anları ve kişileri geçirsek de, duvarlarımızı süsleyen portreler anı biriktirmenin, yaşatmanın ve yeniden canlandırmanın değerli bir unsuru oluyor.

Anılar ve Portreler

Anılar ve portreler , birbirini tamamlayan, tanımlayan olgulardır. Uzun zamandır görmediğimiz veya kaybettiğimiz bir büyüğün hatırası zihninizde canlandığında, hayalinizde beliren şey o kişinin portresinden başka birşey değildir. Sadece büyükler midir hatırlanan? Çok uzaklarda yaşayan çocuğunuz, aranıza giren mesafeler ve günümüz yaşantısının zorlukları nedeniyle belki senede bir, belki de birkaç senede bir gelebiliyorsa yanınıza, onun hatırasını canlı tutan eserlerdir portreler. Portre anlamı gereği yaşanmışlıkların, hayatın ve hayatınızın parçası olan insanlarınızın bir parçasıdır. Yitip gitmesini istemediğiniz zamanların takvimi, unutulmasın istediğiniz mekanların haritası, ne sebeple olursa olsun göremediğiniz insanlarınızın kimliği ve delilidir. Hele ki, karakalem portre çalışmaları daha hüzünlü, daha karanlık olsa da, daha canlı gelir insana. Zamanı daha coşkulu anlatır.

Karakalem Portre Hediye Etmek

Tüm bu hatıraları son derece canlı bir fotoğraf karesiyle çerçeveletip, evimizin en değerli köşesinde, göz önünde tutmak gerçeğe daha yakın bir görüntü verse dahi, bir karakalem portre kadar etkili hissiyatı barındıramayacak, belki de hatıraların canlandırılmasındaki etkisi karakalem portre çalışmaları kadar başarılı olamayacak. Sonuç olarak; o gerçeğin ta kendisi gibi gözlerinizin içine bakan fotoğraf karesindeki mavi gözler, belki de mavinin ne kadar mavi olduğunu bir karakalem portre kadar anımsatamayacak. Pantolonlarımızın cebine kadar giren fotoğraf makinesi düşüncesi, yarattığı enflasyon ve çoğu zaman kağıda bile basılmama fikri yüzünden eskisi kadar kalıcı da olmuyor, ruhu da yansıtmıyor.

Karakalem portre çalışmaları , hediye ettiğiniz kişinin gözündeki değerinize değer katarken, anılarınızı hayatın her anında canlı tutuyor. Sadece başkasına hediye etmek mi? Bundan 35 – 40 sene öncesine kadar aileler fotoğraf stüdyolarına giderdi anılarını kağıda aktarmak için. Günümüzde ise aynı etkiyi yaratan karakalem portre çalışmaları için usta ellerin sizi beklediği Kadıköy’de, Hayal Sanat Evi hatıralarınızı ölümsüzleştiriyor.

Siz de kendiniz için ya da sevdiklerinize hediye etmek için nasıl bir portre çalışmasına ihtiyacınız olduğu konusunda danışmak, karakalem portre fiyatları hakkında bilgi almak, eğer ki İstanbul’un uzak bir köşesinde ve hatta belki de yurdun başka bir güzide bölgesinde iseniz ve bu değerli çalışmalara nasıl sahip olacağınızı merak ediyorsanız, www.portrekarakalem.net web sitesindeki örnekleri inceleyebilirsiniz. Sonrasında www.portrekarakalem.net/iletişim sekmesinden, en güzel karakalem portre çalışmalarının hayat bulduğu atölyemizin adresini ve bize ulaşabileceğiniz telefon numaramızı bulabilirsiniz. Hatıralarınızı, sizin için canlandırıyor, yaratım süreci sonunda dilerseniz adresinize kargo ile iletebiliyoruz.

bir yorum bırakın

Gizlilik Tercihleri
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
× Whatsapp Sipariş