Karakalem yaşlı çizimi

Karakalem Yaşlı Çizimi

Karakalem yaşlı çizimi popüler oldu. Özellikle son zamanlarda insanlar artık büyüklerinin karakalem resimlerini de çizdirmeye başladı. Bu durum beni çok mutlu ediyor. Kendimi daha sosyal hissetmemi sağlıyor. Yaşlılara değer verildiğini görmek insani ve güzel bir duygu.

Yaşlı insanların yüz ifadeleri o kadar belirgin ve net oluyor ki. Hayatı boyunca yaşadıkları acılar, korkular, sevinçler, umut ve umutsuzluklar kendini saklayamıyor. Karakalem yaşlı çizimi zamanda yolculuğa çıkmak gibi bir şey. Kendinizle yüzleşmek için de iyi bir fırsat aynı zamanda. Şimdilik hoşça kalın, dostça kalın…

yaşlı anatomisi

Portre çiziminde en zor çalışmalardan birisi yaşlı çizimleridir. Yaşlı çizimi, doğası gereği oldukça dikkat gerektiren bir iştir. Yüzdeki kırışıklıkların boyutunu iyi tespit etmek. Anomali sayılabilecek deformasyonları gözlemleyebilmek. gölgelendirmelerde daha özenli çalışmak gerekir. Yaşlılığın kendine göre bir anatomisi vardır. Dolayısıyla genç bir insan çizimine göre daha fazla emek ve çaba gerektirir. Yaşlı çizimlerini yaparken unuttuğunuz her bir çizgi aynı zamanda o kişinin geçmişinden belli bir zaman dilimini de yok eder. Yaşanmışlıkları, yaşanmamışlıkları yok eder. Unutulan her çizgi yüzdeki ifade gücünü azaltır. Kişiyi var eden ana duyguyu yok eder. Yaşlı resimlerinde  hedef  göze hoş gelen bir çizim yapmaktan çok duyguları iyi anlatan bir çizim yapmaktır. Çizgileri cesurca atmaktan başka çıkar yol yoktur.

Anlamlı bir hediye

Yaşlılarımıza birçok hediye alabiliriz elbette. Onlara kendilerini hatırlatacak bir hediyenin yeri doldurulamaz. Onlara geçmişte bir yolculuk yaptırmak, eski bir anıyı canlandırmak gibisi yoktur. Nasıl bir etki yapacağını tahmin edemiyorsanız bir deneyin isterseniz. Eminim sizde bağımlısı olacaksınız bu hediyenin. hatta zamanla belki bundan başka bir hediye vermek sizi tatmin etmeyecek. Yaşlılarımızı seviyoruz. Onlarsız bir hayat düşünemiyoruz. Çevremizde yardıma muhtaç birçok yaşlı insan bulunmaktadır. Bu insanlarla da ilgilenmek sosyal bir sorumluluktur. Onların yaşam mücadelesine katılmak ve elden geldiğince destek olmak gerekir. Bazen hatırlandıklarını hissettirmek bile onlar için çok hayati olabilir. Bir gülümseme, bir hatır sorma, bir dokunuş oldukça önemlidir. Hepiniz sevdikleriyle birlikte mutlu ve mesut yaşlanması dileklerimle şimdilik hoşça kalın, dostça kalın…

https://www.darulaceze.gov.tr/

bir yorum bırakın

Gizlilik Tercihleri
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
× Whatsapp Sipariş